על העצמה אישית ועל כוחות שמונים בכל אחד ואחת

בעולם שלנו מושגים הולכים ומשתנים באופן שמשקף תמורות ותהליכים שעוברים על החברה. כך למשל מושגים כמו כוח ושליטה הולכים ומשתנים או נעלמים מן העולם ובמקומם צומחים מושגים חדשים כמו העצמה. להבדיל מכוח עוצמה באה לידי ביטוי בתחומים שונים של החיים. היא משקת כוח פנימי ומוטיבציה ומזוהה במידה רבה עם חוסן פיזי נפשי. כוח לעומת זאת מדבר על היבטים כוחניים יותר ומופנה כלפי חוץ. כאשר אנחנו מדברים על העצמה אישית אנחנו בעצם מדברים על חתירה של אדם להגיע למיצוי מלא של יכולותיו.

באילו תחומים?

זו יכולה להיות העצמה בתחום העבודה, הקריירה, המשפחה או באופנים עמוקים יותר שקשורים ליכולות הבינאישיות של אדם. ככלל מדובר על תהליך שמקרין מהפנים אל החוץ כאשר אדם שעובר תהליך שבו הוא מבקש להעצים את עצמו מביא את עצמו לידי הכרעה בדבר יכולותיו וחסרונותיו ומקבל כלים להתמודד עם כל אלו ולבטא אותם באופן הטוב ביותר. הייחוד של השיטה הוא בכך שהיא אינה מבקשת ליצור לאדם האדרה עצמית אלא להעצים את היכולות שלו ולתת כלים ראויים להתמודד עם כשלים, קשיים ובעיות.

בבסיס התפיסה

התפיסה היא שבעזרת ההעצמה יכול האדם לרכוש כלים ראויים ולמצוא בעצמו כוחות להתמודד עם משברים שונים שייקרו בדרכו. כך למשל אדם שכשל במציאת עבודה, לאחר קורס העצמה אישית למד זהות את היכולות שלו ובהתאם לכך למד להקרין אותם החוצה בראיונות עבודה. גם אנשים שהתקשו במציאת זוגיות ולא ידעו מדוע גילו לאחר קורס העצמה עצמית את היכולות שלהם ומצאו בעצמם ביטחון שאפשר להם לפנות מרחב בטוח למציאת זוגיות טובה.

תכנית הלימוד

כעת לאחר זיהוי הכוחות והכשלים יכולים אנשים אלו להשתלב בסביבות שונות בביטחון מלא ולהתמודד עם כל אתגר שנקרה בדרכם. קורס העצמה אישית הוא קורס מגוון ומרתק שמכיל לימודים מתחומים שונים החל מפסיכולוגיה, המשך בסוציולוגיה, מגדר וכולל גם סדנאות מעניינות מתחום האמנות והטיפול שנוגעות בנפשו של האדם.

הלימודים כוללים הרצאות עם מאמנים אישיים שמספרים את סיפורם ומספקים ללומדים השראה וכן לימודים עיוניים שבהם מכירים הלומדים את נפש האדם, סיפורים מעוררי השראה מהעבר ולומדים טכניקות שונות לרבות דמיון מודרך, מדיטציה ועוד כלים טובים וראויים להתמודד עם מצבי משבר וקשיים שהם חלק בלתי נפרד מהחיים.

למי זה מיועד?

לימודים מסוג זה מתאימים לכל מי שמעוניין לעשות שינוי בחייו. זה יכול להיות לאנשים צעירים שמחפשים את דרכם, אוכלוסיות קשות של נוער בסיכון שיש לתת לה כלים טובים להמשך הדרך ועוד. לימודי העצמה מתאימים כאמור לכל מי שמעוניין לייצר תנועה בחייו. בשונה מלימודים אחרים שבהם האדם לומד על נושא מסוים, כאן לומד האדם את עצו וחוקר את נפשו ומכאן הייחודיות והחשיבות של לימודים אלו.

הייחודיות של השיטה

מדובר על תהליך שבו המבחן האמתי הוא בחיים עצמם ובזכות השיטה הייחודית מצליחים הלומדים לחוות תהליך מעצים ומשמעותי. הלימודים חושפים את המשתתפים לעולם מושגים חדש שאותו לא הכירו קודם לכן ומכאן ייחודיותם. בנוסף השימוש בכלים אמנותיים מאפשר לעקוף מחסומים ולרדת אל שורש הבעיות שמעסיקות את האדם שעובר אימון.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

העצמה נשית מקוצר

לגלות עולם מרתק של נתינה וסיפוק עצמי בואי לקבל כלים לעבודה עם אנשים דרך אמנות ויצירה! הידע מבוסס על לימודי התרפיה באמנות, האימון וה-CBT, בואי

קרא עוד »
Call Now Button