מרכז טיפולי ואימוני - בשיטת נוביצקי

02 4

נגיעה בעומק הרגשות יחד עם תוצאות מוכחות בחיים

במרכז נוביצקי לטיפול ואימון באמנות אנו מטפלים במגוון רחב של בעיות: הרגשה כללית של תקיעות בחיים,  התמכרויות, ocd , חרדות, הפרעות במצב הרוח, חוסר סיפוק, שינוי קריירה, בעיות כספיות, חוסר הצלחה, בעיות בזוגיות, מציאת בן זוג,  שיפור ביחסים במשפחה, בעיות חברתיות, הפרעות קשב וריכוז ועוד,..

המטופל עובר טרנספורמציה כוללת. כשמטפלים בבעיה זה משפיע על כל החיים וגם בבעיות אחרות. למשל, שינוי קריירה יכול גם לעזור לזוגיות.

כמו לזרוק אבן בתוך מי אגם שקטים כך נוצרות אדוות שמשפיעות על כל האגם.

אפקט הדומינו- מזיז אחד ובסוף מזיז את הכל.

כמו בגינה כאשר מאפשרים לעץ לגדול ומנקשים עשבים סביבו זה מאפשר לו לצמוח ולהתפתח.

4 1 e1616151171633

מתאים לקהלים המעוניינים לעבור תהליך טיפולי או אימוני שלא באמצעות מילים בלבד, אלא באמצעות תהליכי יצירה אמנותיים.

למעוניינים להשיג מטרות, לצאת מתקיעות בחיים, להתגבר על מחסומים, לממש את הפוטנציאל החבוי בהם, לממש הצלחה מקצועית וקריירה, לממש זוגיות, לממש הורות ומשפחתיות מוצלחת ובסך הכל לממש חיים מלאי סיפוק, אושר והצלחה.

אימון לאנשים יוצרים ואמנים- מיקוד האמירה האמנותית הייחודית והאותנטית לקידום הקריירה האמנותית תוך אימון להצלחה.

01 4

למי מתאים התהליך בשיטה ? מה קהל היעד ?

ילדים ונוער, צעירים ומבוגרים, קשישים, מגזרים שונים, אוכלוסיות מיוחדות, גברים ונשים.

כל אדם שיש לו רצון לשינוי חיובי בחיים. סקרנות מסויימת לגילוי עצמי ותשוקה לחיים מלאים ויצירתיים. לא צריכים בכלל רקע באמנות.

לכל מי שיש בו הסקרנות למצוא משמעות בחייו, לצמוח ולגדול כדי לצאת למקומות לא ידועים בעצמו! השיטה מיועדת לכל אדם שרוצה לגלות ארצות חדשות ועולמות פנימיים בתוכו.

  • לאלו שמגלים סקרנות- רצון לגילוי עצמי לשינוי חיובי בחייהם. רוצים לחיות חיים עם משמעות. לאלו שמעוניינים בצמיחה אישית – ממקום של תקיעות וחוסר סיפוק, להרגיש שנמצאים בהתפתחות בצמיחה ולא בהתקבעות מתוך חרדות ופחדים
  • לאלו שמעוניינים לגלות את היצירתיות בתוכם – להגיע למקום של תשוקה עם חיים מלאים ויצירתיים – לאלו שמרגישים שיצירתיות לא באה מספיק לידי ביטוי ורוצים לחיות חיים יצירתיים של יזמות, יצירה ופרו אקטיביות, ולא רוצים להרגיש שהם מתפקדים רק כקורבנות של מצבים ונסיבות. ליצור דברים חדשים
  • השפעה על אחרים – רוצים להשפיע על החיים של עצמם ועל אחרים – להביא לחיים שלהם מה שהם רוצים ולא להרגיש שהם רק בוכים על מר גורלם ועל האופן שהחיים השפיעו עליהם . לצאת ממצב של קורבנות למצב של להיות יזמים. לשהות במרחב ההשפעה ולא הדאגה, וכך להיות השראה לאחרים שהם גם יעשו את זה. למסור את כל הטוב הזה לאחרים שאתה אוהב ומעורר השראה.
3 e1616026454717

למה שיטת נוביצקי מאמינה בדרך האמנות הפלסטית ?

IMG 20210420 WA0003 1

העולם הויזואלי הוא חלק משמעותי מדרכי התקשורת הבינאישיים שלנו. ומכאן הדרך קצרה לשלבו עם עולם הרגש ביומיום, התקשורת שלנו בעיקרה ויזואלית. הוואטסאפ זו דוגמה נהדרת לכמה זמן אנחנו משקיעים במילים ובצד הוורבאלי. המדבקות והאימוג’י נותנים למעשה כלים מדויקים ,רגשיים וויזואליים למסר שאנו רוצים להעביר. למעשה מחקרים מראים שמה שנוגע באנשים זה הצד הויזואלי, האימג’ים;

2 e1616026509651

מה משותף לכל האנשים בכל המקצועות שלהם: צבעי, אשת משרד, טבחית, מכבי אש, רופאה, נגר, מורה למתמטיקה, מדען? הרי הם כל אחד עוסק במקצוע אחר, באים מעולמות תוכן כל כך שונים!

כולם בילדותם, אם הם התפתחו בצורה נורמטיבית, הם כולם ציירו! בגן ,וגם לפני כן מתחילים לשרבט .קשר עין מוח יד הוא פיתוח של אדם נורמטיבי ,זה חלק מהתפתחות נורמלית.

1 e1616026587879

היצירה מאפשרת תקשורת פנימית עם עצמך. ילדים מבטאים עצמם בדרכים שונות: דיבור, תנועה, משחק, שירה, ציור ועוד. ילד מצייר על הדף ובכך מוציא החוצה את הדיאלוג פנימי שלו, מארגן על הדף את מה שקורה בפנים. את השיחה הזאת אנחנו רוצים להחזיר לחיינו, להעביר אל המטפלים והמטופלים שלנו. יש המון שכבות ודברים שחוקים – קשר ליצירתיות, לביטוי, ליצירתיות. לפתוח פתחים מחדש ולעורר את היצירתיות.

הדמיון והיצירה לוקחים אותנו כמו מעלית אל התת מודע ומביאות אותנו למודעות, ולהכרה עצמית של היכולות והחוזקות שלנו.

ביומיום ובתוך האוטומט של השגרה אנחנו מתקשים להגיע אליהם. האמנות והיצירה הם המתווכים שלוקחים אותנו לדברים פנימיים בתוכנו שאנחנו לא מחוברים אליהם ביומיום. שיטת נוביצקי עוזרת לאדם, דרך כלי היצירה, להתחבר למקומות פנימיים אלו אצלו. מייצרת סביבת עבודה סביב המתווכים האלה. מתחילים לראות את הדברים שלא רואים.

התקשורת המילולית היא תחת ביקורת ושיפוטיות של החלק הקוגניטיבי במוח. יש להם גבול מסוים ויצירה חזותית חודרת למקומות עמוקים ולא צפויים – מתוך היצירה תגלו עוצמות שחבויות בכם.

כשהמילים נגמרות ואתה עובר לחוויה יצירתית אומנותית  ,שם תגלה שהחיים עוצמתיים ומעוררי השראה. לפי שיטת נוביצקי היצירה נוגעת במקום שבו  נגמרות המילים.

בשיטת נוביצקי מתקיים שילוב בין רגש, מעשיות, מחשבה, יצירה לבין הישגים ותוצאות בחיים.ההיגיון והרגש תורמים אחד לשני ויוצרים את הבן אדם השלם והמתפתח. ההיגיון מעדן את התפרצויות הרגש והרגש מכניס רוח וטעם להיגיון.

מערך של קורסים מובנים עם מורים מעולים אונליין. הקורס בנוי ממצגות שמציג המורה, יצירה אישית והצגת טיפול מול הכיתה ותירגול יותר אינטימי בזוגות או שלשות  בחדרים וירטואלים.

בשיטת נוביצקי מתקיים שילוב בין רגש, מעשיות, מחשבה, יצירה לבין הישגים ותוצאות בחיים

ההיגיון והרגש תורמים אחד לשני ויוצרים את הבן אדם השלם והמתפתח. ההיגיון מעדן את התפרצויות הרגש והרגש מכניס רוח וטעם להיגיון.

5 e1616026642151

מרכז נוביצקי - מוכר על ידי קופת חולים כללית

IMG 10

אבי, בן אדם מאוד שקול והגיוני. הכל בחייו היה מתוכנן מראש. פתאום בגיל 55 פוטר מחברת ההייטק שלו. הוא הרגיש שקוף כשבגילו הוא צריך לצאת שוב לשוק בחיפוש עבודה.

הרגיש מושפל, חסר ביטחון, לא האמין בעצמו וביכולת ליצור שינוי. כל צורת הפעילות שלו המבוססת בעיקר על היגיון לא הביאו אותו לתוצאות עכשיו. הוא הרגיש תקוע. הוא הגיע לטיפול בשיטת נוביצקי מאוד סקפטי. לא מאמין שמשהו יעזור לו ובמיוחד לא שיטה שמבוססת על יצירה ואמנות. הוא לא צייר מאז שהיה ילד.

במפגש הראשון שלו הוא שירבט קווים קטנים ומהוססים, כשהוא בקושי נוגע בדף. בסוף העבודה הוא אמר “זה סתם קשקוש”. מתוך התבוננות הוא הבין שהמילה “סתם” חוזרת הרבה בחיים שלו, שכל ההתייחסות שלו לחיים שלו עכשיו היא כזאת. הוא מאוד חשש לגעת בצבעים. ככה הוא מרגיש כלפי עצמו: “סתם משרבט”.

בתהליך מבחינה אמנותית הוא עבר תהפוכות. מפגישה לפגישה הוא נכנס יותר לעבודת היצירה והתחיל לעבוד עם צבעי גואש ומילא בריסטולים שלמים. עבד עם הידיים באופן ישיר ולאט לאט התחלנו לגלות את העוצמות שלו והוא התחיל להתחבר למשאבים הפנימיים שלו שאותם “שכח”. להתחבר אל החזון שלו לעבור מההייטק למערכת החינוך.

במהלך הטיפול הוא עבר טרנספורמציה לגבי הביטחון העצמי שלו, המיקוד והחידוד של המטרות שלו בחיים. תוך כדי הטיפול הוא התראיין והתקבל לעבוד כמורה לביה”ס הדמוקרטי בעיר מגוריו והוא היה מאושר על כך. השינוי שעבר השפיע על חייו מבחינת אישתו, הילדים והסביבה שלו. מתוך הטיפול הוא הבין שהוא רוצה לחיות “חיים מלאי עוצמה, רגש וצבע ולא חיים שהם סתם קשקוש.”

IMG 20210128 WA0025 2

* טל"ח - יתכנו שינויים בתכנית הלימודים.

02 4
01 4
IMG 20210420 WA0003 1
IMG 10
IMG 20210128 WA0025 2

צור קשר

מלא פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

Call Now Button