מה חשוב לדעת על קורס תרפיה באמנות

קורס תרפיה באמנות / לימודי ריפוי באמנות

להגיע אל רבדים עמוקים ומודחקים של נפש

תחום הטיפול הולך ומתפתח ובשנים האחרונות הולכים וצצים תחומים טיפוליים שונים. המשותף לכל התחומים הללו הוא הצורך לתת מענה לבעיות שונות שעולות בטיפול הקונבנציונלי כאשר שיטות טיפול שונות מאפשרות לעקוף מחסומים ולהגיע אל רבדים עמוקים ומודחקים של נפש האדם, בין אם הם מודחקים כלפי הסביבה או כלפי האדם עצמו. אחד האתגרים בהקשר זה בעיקר כאשר מדובר על ילדים הוא נושא האבחון. לעתים קרובות ילדים חווים משברים, קשיים ואף התעללות שאינם מאובחנים משום שכלפי חוץ הם מקרינים שקט וביטחון.

לחדור את הבושה

שיטות טיפול שונות כמו למשל טיפול באמנות מאפשרים לחדור את מסכת הבושה וההדחקה ולהגיע אל נפשו של הילד גם ללא מלים. התבוננות נכונה על ציורי ילדים למשל מאפשרת לזהות קשיים, אתגרים ובעיות שעמם מתבוננים ילדים. אלה יכולות להיות בעיות מינוריות כמו קושי להשתלב בחברה או בעיות קשות יותר כמו אלימות ואף פגיעות מיניות. משום שילדים נוטים להסתיר את הבעיות שמהן הם סובלים תרפיה באמנות נתפסת ככלי חשוב ומשמעותי לאבחון ולאיתור הקשיים שעמם מתמודדים ילדים.

מקרה שארע בקליניקה

כך למשל מטפלת באמנות שמה לב לציורים חוזרים ונשנים של מטופלת שלה שכללו רמזים שמעידים על התעללות קשה. בעזרת הציורים הצליחה המטפלת לדובב את הילדה וליצור עמה שיח ודיאלוג של אמון שבו סיפרה הילדה על אלימות קשה שהיא חווה בבית הספר. הוריה היו המומים אך לאחר שהבעיה אובחנה הטיפול בילדה צבר תאוצה ושיפר פלאים את מצבה. במקרים אחרים הטיפול מסייע להתמודד עם קשיים וליצור שפה משותפת עם המטופל.

במקרה אחר

ילד אחר שחווה פחדים וחרדות הצליח בעזרת הציור ובעבודה מונחית לעבד את הפחד ואת החרדות ולהביע אותם בעזרת השפה הציורית. העבודה המונחית יצרה עבורו פלטפורמה חיונית שבה הביע את רגשותיו התמודד עמם ולבסוף הצליח להתגבר על פחדיו. היתרונות של השיטה הייחודית טמונים בעובדה שהיא אינה מתעלמת מבעיות ומקשיים שעמם מתמודדים ילדים ומבוגרים אלא מבקשת להעניק להם כלים טובים ומותאמים להתמודד עמם.

על הלימודים

קורס תרפיה באמנות חושף את הלומדים בו אם כן לשפה אמנותית וטיפולית חדשה שבה הם לומדים כיצד להתבונן על ציורי ילדים ועבודות אמנות דרך עיניים אחרות. במקביל לומדים המשתתפים בקורס כיצד להפוך את האמנות לכלי טיפולי וכיצד ניתן ליצור בעזרת יצירת האמנות שפה חדשה שתייצר אמון ודיאלוג פורה בינם ובין המטופל. קורס תרפיה באמנות הוא קורס מרתק ומעמיק שכולל לימודי אמנות, טיפול, פסיכותרפיה, אימון אישי של המטפלים עצמם ומגוון סדנאות ייחודיות.

בנוסף לומדים המשתתפים את שפת הסמלים והתקשורת היצירתית שתשמש אותם בעבודתם כמטפלים בהבעה וביצירה. לימודים מסוג זה מתאימים לכל מיש מעוניי להפוך את האמנות לכלי טיפולי וגם לאנשי טיפול שמבקשים להרחיב את היצע השירותים שלהם ולהביא לקליניקה תחום טיפולי חדש ומרתק.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

פיסול כשיטת טיפול

תחום התרפיה באמנות מכיל את היחסים בין עולמות הרוח והחומר. באמנות, החומר משקף את הרוח ולהיפך. תרפיה באמנות עשויה לסייע במצבים מאתגרים כמו חרדה, דיכאון,

קרא עוד »
Call Now Button