במאה 21 חלה התפתחות בהבנה שלנו בבעיות נפשיות, למדנו להכיר ולזהות סוגים שונים של בעיות, וכן לתת להם מענה. בעשורים האחרונים פותחו מספר שיטות טיפול שהוכיחו את עצמם. חלק מאותם שיטות טיפול, הם שיטות לא “רגילות”. המטרה היא לתת סט כלים שיעזור לאנשים שמתמודדים עם בעיות נפשיות. בעוד שלכל קושי נפשית יש מאפיינים שנכונים רק לו, ישנם טיפולים שנותנים מענה למספר רב של בעיות כמו טיפול בחרדות ודיכאון, טיפול במתח ולחצים ועוד קשיים נפשיים נוספים. הטיפול באמנות הוא טיפול שהוכח את עצמו שוב ושוב ביכולות הסיוע לאנשים שסובלים מחרדות ומבעיות נפשיות שונות.
אומנות כמענה להפרעות השונות

לרוב, לאדם שסובל מבעיה או הפרעה נפשית, יש קושי להסביר מה הוא חווה. מעבר לכך ישנם בעיות נפשיות רבות שמטילות חסם בין האדם וסביבתו.

הטיפול באומנות מסייע במתן ערוץ תקשורת בין המטופל לסביבתו.

כדי לפרוץ את הנתק הסביבתי אנו נותנים לאותו אדם את היכולת לדבר דרך היצירות או העבודות שלו. נותנים למטופל את הבמה, המקום והיכולת לשתף אותנו ברעיונות שלו, ברגשות שלו ובכל מה שהוא חווה. עצם פעולה זו, עוזרת למשל בהתמודדות עם בעיות חברתיות כמו חרדה חברתית. מתן הסביבה התומכת והחופש “לדבר” בהמצאות אומנות, נותנים את היכולת להתמודד עם מצבים בהם תפיסת המציאות שלילית (דיכאון) וכתוצאה מזה יחול שיפור באיכות החיים.
המטפל והמטופל

כדי שהטיפול בבעיה יתקיים במיטבו, המטופל חייב לעבור להתמסר למטפל ולסמוך עליו שיצליח לפרוץ את המחסומים שלו. לכן, הטיפול בונה יחס של אמון בין המטפל למטופל שמתפתח בחלוף הזמן. כתוצאה מכך למטופל תהיה הסביבה הנכונה והתומכת להתמודדות עם מצבו שביבה שתעודד אותו לשתף ולהשתתף.

לסיכום

ישנם דרכים אלטרנטיביות להתמודד עם קשיים נפשים, דרכים אלה הוכיחו את עצמם ואת היעילות שלהם. הטיפול באומנות מסייע להפחית פחדים ולחצים. ונותן מענה לאנשים שמתקשים לבטא את עצמם בדרכים “קונבנציונליות”.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

Call Now Button