מרכז טיפולי ואימוני - מרתון נוביצקי

20151129 124942

מרתון נוביצקי

במרתון נוביצקי קורים לכם דברים מפתיעים!

המרתון מתנהל במספר מפגשים מרוכזים, וחווים בצורה אינטסיבית את שיטת נוביצקי.

לאורך כל אחד מהימים במרתון נוביצקי תקבלו כלים להתבוננות פוקחת עיניים למה שקורה באמת בחייכם, וכך תוכלו להגיע לכל מה שתרצו להגיע אליו.

את המרתון עוברים על ידי יצירה והתבוננות, ומגלים בתוך היצירה האישית שלכם מקומות חדשים שלא ידעתם שקיימים בכם. מקומות מלאי עוצמה ורעננים, אותם מעלים על פני השטח. במרתון, לומדים מושגים ודרכי פעולה, שישנו את דרכי ההתנהגות שלכם ביום-יום, ומגיעים למקומות שלא העזתם לחלום עליהם, לרצונות שזנחתם בצד.

אתם רואים את הדברים מתרחשים לנגד עיניכם, בתקופה מאוד קצרה, בזכות הכלי העוצמתי של שיטת נוביצקי. הכלים הם פשוטים מאוד, נגישים מאוד, אך משום מה נשכחו, והתכסו בהרבה שכבות לאורך החיים, ורוב האנשים כבר לא מחוברים אליהם בהווה. תתחברו לערכים ולחוזקות שלכם, מתבוננים במחשבות שמזיקות לכם, המזיקים והשדונים שמונעים שגורמים לתחושת תקיעות.

זאת הזדמנות מיוחדת שנפתחת בפניכם. עד עכשיו האפשרות לחוות את עוצמת השיטה היה נתון רק למתי מעט, שעברו הכשרה שנתית כמאמנים-טיפוליים בשיטת נוביצקי או למטופלים שעוברים תהליכים אישיים עם מאמן טיפולי. המרתון בנוי על עוצמת הקבוצה האינטימית שמחזקת ומעצימה.

זהו מודל של מפגשים מרוכזים קבוצתיים בהם תחוו את התהליך עצמו, כשאתם כולכם מסורים לעצמכם ולשינוי שתרצו לחולל בחיים שלכם.

במפגשים אלו מתרחשים מהפך וטרנספורמציה, ומתוך ניסיון של כאלה שעברו את המרתון ראינו שבעקבותיו משתנים היחסים שלכם עם העולם. בעבודה, במשפחה, עם בני זוג, עם הורים. מבחינת קריירה, ומבחינת הקהילה שאתם חלק ממנה.

הקוגניציה והרגש נפגשים דרך היצירתיות שלכם. נוגעים בחומרי אמנות, מרגישים אותם ויוצרים בהם, ומתבוננים ביצירתיות שלכם, באופן שלא התבוננתם בה.

לא צריך לדעת לצייר ולא צריכה להיות מיומנות אמנותית יצירתית כלשהי היצירתיות פשוט קיימת בכל אחד מכם כמו שהוא. האמנים שבכם לומדים להסתכל על היצירה האישית ממקום אחר, ומגלים שהיצירות מדברות ממקומות חדשים שלא היו מוכרים קודם.

לומדים להקשיב לאנשים ולדברים שקיימים ביום יום שלכם, בתוככם, ורואים דברים שלא שמתם לב אליהם.

כמו שגלי הקול, קיימים אך בלתי נראים במרתון לומדים להיות בתקשורת עם חלקים בלתי מודעים כדי לממש הלכה למעשה בחייכם ולהגשים את מה שאתם רוצים ולא רק לדבר על זה.

חווים בעוצמה את עוצמותיכם, מגלים משמעות חדשה והופכים לאנשים מעוררי השראה לאנשים בכלל ולאלו הקרובים לכם.

שיטת נוביצקי, שפועלת באמצעות אמנות ויצירה, פותחת בפניכם צוהר לעולם שלא ידעתם עליו, ותמיד רציתם והסתקרנתם, והנה הוא אפשרי ובהישג יד.

בשיטת נוביצקי אתה נכנס לעולם שבו אתה מתקיים כאדם שמרגיש ומבין את עצמו כייחודי, יצירתי ועוצמתי. כשאדם נמצא במקום הזה, הוא יכול לעשות כל מה שירצה. כיוון שלא רק היכולת להשיג את כל מה שתרצה היא שמשנה, אלא העובדה שאתה יודע מה אתה רוצה.

את העולם הזה, אתם יוצרים במו ידיכם, בדמיונכם, ובחומרים. את התהליך אתם עוברים באמצעים ויזואליים, אותם אתם יוצרים בעצמכם, והם אשר מביאים אתכם לתובנות מרחיקות לכת בנוגע לעצמכם ומשם לשינויים יציבים ועקביים בחייכם.

זה הסמינר שלכם. ובעצם העובדה שאתם קוראים את המילים הללו עכשיו, זה אומר שאתם מבינים שהוא שלכם. ואתם מביאים עם זה את הבחירה לשנות את חייכם, בתחום מסויים, או אפילו באופן כללי ולסדר את החיים שלכם לעבר כיוון שלא התנסתם עוד מימיכם.

הדרך היא לא קלה, ויש רגעים שבהם נכנסת הציניות לתמונה. אך ברגע שמחליטים לא לתת מקום לציניות מקום, ונותנים לשינוי, ולאמת מקום, השינוי ממש בפתח הדלת.

בשלב הראשון מתבוננים מפרספקטיבה אחרת על מי הינכם ומהם חייכם. אתם תגלו דברים חדשים שלא ראיתם קודם, ותבינו את מרכיבי חייכם ומה הקיים בהם היום. אתם תתחברו למי אתם במהות שלכם. כל אלה ילוו אתכן ויהוו את המסד עליו יבנה המשך המרתון שלכם.

בשלב השני מתחברים למה אני רוצה ומה עוצר אותי מלהגיע לזה. נבין את המקומות התוקעים כחלק מהתהליך כולו, נשתמש באמפתיה ככלי לשינוי, ונגלה בעצמנו עוצמות ופריצות דרך. נשתמש בדמיון לעיגון זכרונות מעצימים.

בשלב השלישי אנחנו יוצאים החוצה אל העולם, אותו כחלק מהשינוי שאני כבר מרגיש בעצמותיי. היכולת להבחין בתופעות כתופעות תלך ותעמיק. התובנה לפיה אני מעצב את חיי, תלך ותעמיק. והיכולת שלי ליצור משמעות בחיים של אחרים ובסביבתי בכלל.

20160320 131033 2
לבחירה קורסים של לימודי אונליין עם מורה או קורסים של לימודים פרונטליים
02 5
20130510 100719

שאלות ותשובות - מרתון נוביצקי

במרתון של שיטת נוביצקי, היצירה היא הכלי המרכזי איתו נעבוד.

הציור הוא ספונטני, יכול להיות אפילו שרבוט, או צילום עם הסמארטפון, או באמצעות אוביקטים וגזרי עיתונים וז’ורנלים.


היצירה האמנותית היא מטאפורה ליצירת החיים שלנו. אנו חופשיים ליצור כל שנרצה על הדף הלבן של חיינו.

משתמשים בצבעים ובחומרי אמנות כמו פסטל שמן, פלסטלינה, קולאז‘, גואש ועוד ועוד.


לא צריך לדעת לצייר ולא צריך ניסיון אמנותי קודם!
לאחר שלב היצירה, לומדים את סדרת הכלים דרכם מתבוננים ביצירה שלנו, צורת ההתבוננות המיוחדת לשיטת נוביצקי, תוביל אותנו לגילויים רבי עוצמה, עמוקים ומחוללי השפעה עמוקה על חיינו.

בזכות הערך הסגולי של האמנות, שיטת נוביצקי תופסת את מה שמעבר למילים.

לדוגמא, באחד המרתונים, כאשר מיכל התבקשה ליצור עבודה שמתארת אותה, היא יצרה עבודה צבעונית עם המון דפים שונים.


באמצעות כלי ההתבוננות של שיטת נוביצקי, היא מבחינה לפתע שהיא לא הדביקה אף אחד מהדפים והפתקאות, בניגוד לשאר חברי קבוצתה. תובנה זו, שעשויה להיראות קטנה במבט ראשון, הובילה אותה לטלטלה.

עד היום הייתה בטוחה שהבעיה היא שלא מצאה את התשוקה האמיתית שלה, אך באותו רגע הבינה שלא זאת הבעיה.

הבעיה היא הפחד העמוק שלה ממחוייבות, מ“ההדבקה“.מכאן התחילה בתהליך מרתק של זיהוי הפחד, התמודדות איתו וצעידה לעבר חיים עוצמתיים ומרגשים.

מיכל היא דוגמא אחת, לתובנה אחת, מיני רבות.

אם יש ברצונך להבין דברים על עצמך, שלא ראית קודם, כי כל מה שידוע לך על עצמך כבר מעייף ויש את התשוקה להפתיע את עצמך, לפרוץ דרך ולהתקדם, התשובה היא לחוות את שיטת נוביצקי.

“שיטת נוביצקי” מיועדת לכל אדם שיש בו סקרנות לגילוי עצמי ותשוקה לחיים מלאים ויצירתיים.

מהמרתון מפיקים תחושה של פריצת דרך, שגיליתם וחיזקתם את העוצמות הייחודיות שלכם באופן שמבהיר לכם את הייעוד שלכם וכך מקבלים:
-חשיבה חדשה ויצירתית אודות בעיות שליוו אתכם.

-שיפור מערכות היחסים עם הקרובים לכם ביותר.
-תחושה של בהירות לגבי מי אתם ומה חשוב לכם.

-תחושת ביטחון עצמי גבוהה יותר.
-יכולת לפעול בצורה שלמה עם האינטואיציה הטבעית.

-חשיבה חיובית ויצירתית על העולם שסביבכם.

-תוכלו להחיות את הצד החושי והרגשי שלכם לצד הצד החשיבתי-קוגנטיבי.

-יכולת להתמקד בכאן ועכשיו.

-שיפור היכולת להתבונן ללא שיפוט מוקדם.

-להחיות את החשיבה האותנטית והיצירתית

המרתון הוא תהליך ומסע אישי ואינטימי שנעשה במסגרת קבוצתית.


מגיעים לתובנות וגילויים החשובים לכם באמצעות סדרת הכלים שרוכשים במרתון, עם האפשרות לשתף את שאר המשתתפים, עד כמה שהמשתתף יבחר.


במקביל, שיתוף המשתתפים האחרים את תובנותיהם ואת תהליכיהם עשויים להיות רלוונטיים בהתבוננות העצמית.

חשוב להדגיש שאין אפשרות להגיע למרתון ליום אחד, כיוון שהדבר לא באמת יאפשר לך להבין במה מדובר.

כמו כן אני מוסרת לך את כל המידע הרלוונטי על מנת שתגיעי להחלטה הנכונה עבורך, אך ישנה האפשרות לבוא לפגישה אישית עם אחד מאנשי הצוות כדי להבין לעומק במה מדובר. את יכולה לראות המלצות באתר.

קורס הכשרת מטפלים-מאמנים בשיטת נוביצקי עובר ב-24-27 מפגשים, 6 שעות אקדמיות כל מפגש, ולאחריהם 9 מפגשי הדרכה למטפלים. או המסלול התלת שנתי של פסיכותרפיה באמנות בשיטת נוביצקי.

מרתון שיטת נוביצקי נוצר ונועד בשביל האפשרות לטעום ולהתנסות בצורה עמוקה וחוויתית בשיטת נוביצקי, לאנשים שלא מעוניינים בשלב הראשון להירשם למסלול הארוך של שיטת נוביצקי להכשרת מטפלים, או שרוצים להבינה לפני הכניסה למסלול ההכשרה.

המרתון מתקיים אונליין! עם מורים מהשורה הראשונה בתחום.

הניסיון שלנו מראה שאנשים מסיימים כל מפגש וכל יצירה, עם תשוקה ורעב לעוד.

האופן שבו המרתון בנוי, עם זמני היצירה וההפסקות, יוצר מרחב מאפשר ומחייב, בו התהליך האישי נעשה בצורה המיטבית.

01
נושאיםפירוט התכנים הנלמדים
מיומנויות
הקשבה
נלמד להתבונן, ולהבין את החוויה של
האדם היוצר את התופעות
יכולת
אינטואיטיבית
בהבנת
המטופל
לאחר שליטה בדרגת ההקשבה הגבוהה
ביותר שנרכוש במהלך הקורס, נשתמש
ביכולות אינטואיטיביות להבנת
תהליך הטיפול
ומצבו הנוכחי של המטופל
דמיון מודרךשימוש בדמיון מודרך ככלי להעצמה, חיבור ויצירת דימוי עצמי
מיטבי של המטופל
ערכים
כיסודות
להבנה
ובניית עצמי
גילוי הערכים המהותיים בחיים
כמנוף לבניית זהות
פנומנולוגיה של
היצירה
אל מול החיים
חקר התופעות ביצירה במבט נקי,
ללא פרשנות והשלכתן אל מול
המציאות בחיים."פייסינג-אין"

* טל"ח - יתכנו שינויים בתכנית הלימודים.

20151129 124942
20160320 131033 2
02 5
20130510 100719
01
Call Now Button