עסק משפחתי – הנקודות שחשוב לשים לב אליהן

הקמת עסק המאפשר את שילוב המשפחה מביא לידי ביטוי את הכשרון, היכולת וגם את האפשרות לרווחה כלכלית. לשילוב בין השניים מצטרף החלום על עסק משפחתי המאפשר לעבוד עם האנשים הקרובים ביותר תוך אפשרות להעצמה אישית והובלת העסק להישגים משגשגים.

יציאה להרפתקה משותפת

הקמת עסק הכולל את בני המשפחה משמעות הדבר היא יציאה להרפתקה משותפת. על מנת לצאת לדרך בצורה האופטימלית ביותר יש לבחון את הנקודות החשובות שיש לשים לב אליהן תוך איתור היתרונות לצד החסרונות.

 מה אומרת הסטטיסטיקה ?

לצד החלום על שגשוג ורווחה, נתונים סטטיסטים מצביעים על כך כי עסק משפחתי עשוי להחזיק מעמד כשנה ולא לעבור את השנה החמישית.

מכאן לפני היציאה לדרך קיימת חשיבות רבה להגדיר כמה נקודות מרכזיות:

חשיבותו של מודל עסקי

שגשוג? רווחה כלכלית? אם אותן מטרות נראות כרגע כמו חלום רחוק, הרי זה לא בהכרח חייב להיות כך. באמצעות הכנת מודל עסקי  המבוסס על רעיון מקורי יהיה ניתן להצעיד קדימה את העסק המשפחתי. למה הדבר דומה? עסק ללא תוכנית עסקית דומה לבניית בית ללא יסודות אשר במוקדם או במאוחר יתמוטט ויגרום לטרגדיה. מכאן קיימת חשיבות רבה להשקיע כמה שיותר משאבים

נתקלים בקשיים? היעזרו ביועץ משפחתי

 בעולם  העסקים בו  הדינמיקה מהירה ביותר ומחייבת את בעלי העסקים להיות עם היד על הדופק לא קל תמיד לראות האם מוצר כזה או אחר יגרום להצלחתו של עסק. מה הפתרון? על מנת לכבוש את עולם העסקים יש ללכת צעד אחר צעד ולהיעזר בשירותי ייעוץ המאפשרים קבלת כלים מתקדמים לצורך בניית מודל של עסק מוצלח.

הגדירו את קהל היעד

השלב הבא לאחר היוועצות עם יועצים הוא הגדרת קהל היעד. אין ספק כי מדובר באחת הנקודות החשובות ביותר בעת עסק וכל שכך בעת הקמת עסק משפחתי שם לעיתים יש נטייה של בני המשפחה לגלות התלהבות יתרה הנובעת מהעבודה עם בני המשפחה. לעיתים אותה התלהבות עשויה להשכיח מבני המשפחה את הצורך בהגדרת קהל היעד ולכן כפי שהזכרנו קודם לכן קיימת חשיבות להיוועץ עם גורם מקצועי

 אמנות התקשורת המשותפת

על מנת  להצליח לנהל עסק ביחד עם בני המשפחה יש ללמוד לא רק את אומנות השיווק אלא גם את אומנות התקשורת המשותפת- אפשרות ללבן סוגיות חשובות ללא מריבות. לצורך כך יש לייצר כמה מנגנונים האחד מניעה של מתחים משפחתיים לתוך מעגל העבודה ואחר מניעה של חילוקי דעות לחיי המשפחה בסיומו של יום עבודה. לצורך כך, על בני המשפחה לגבש חזון מיוחד תוך למידת תקשורת משותפת בה כל אחד מבני המשפחה ימצא את התפקיד המתאים ביותר עבורו תוך הבנה כיצד ניתן לפתור את הקונפליקטים המשותפים ,מה שיביא לתרומה בהצלחת העסק.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

לימודי קואצ’ינג במכללת ביטוי

בתהליך של יצירה אנחנו יכולים לרפא את עצמנו ולהתעמק בעולמנו הפנימי. באמצעות ההתעמקות וההתבוננות העמוקה פנימה, ניתן להתחיל תהליך של ריפוי וטיהור, שיתאים גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

קרא עוד »
Call Now Button