ישנן פעמים רבות בחיים בהן מילים כבר אינן מספיקות כדי לבטא את מה שעובר עלינו מבחינה גופנית או נפשית. במצבים כאלו אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתוסכלים, בלי יכולת לבטא את שעובר עלינו כדי להשלים אתו ולעבור הלאה. למרבה השמחה, ישנן דרכים אחרות לביטוי עצמי שאינן דורשות שימוש במילים, אלא מאפשרות לנו להביע את מה שעל ליבנו בדרכים יצירתיות.

אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא על ידי אמנות, שמספקת לנו מספר כלים מדהימים להוציא החוצה את מה שנסתר מהעולם בדרכים ייחודיות. דרך לימוד של מלאכות ושל אמנויות שונות, אנו יכוליםלגלות דברים שלכודים עמוק בתוכנו וכלל לא היינו מודעים אליהם. השחרור הזה מאפשר לנו לפתור בעיות שונות, או פשוט להגיד את מה שרצינו ולא יכולנו לעשות במילים.

לימוד אמנות – לגלות את מסתורי הנפש דרך הבעה ויצירה

לימודי אמנות או תרפיה באומנות שימשו מאז ומתמיד כלי לא רק ליצירה, אלא גם לביטוי של מה שמתרחש בנפש. בדרך הזו ניתן לעבור תהליך טיפולי של קבלת דברים שעברו עלינו, השלמה עם החיים, וכן הכנה לעתיד בעזרת כלים מיוחדים.

לימודי אמנות קלאסיים בשילוב עם העולם המודרני

לימודים של אמנות קלאסית המשולבים עם טכניקות ציור ורישום מודרניות הם דרך מצוינת לנתב תחושות ורגשות שעולים בנו באמצעות צורה, מרקם וצבע. כאשר תשבו מול כן הציור, השליטה על היצירה תהיה לחלוטין שלכם, ואתם אלו שתיצרו עולם ומלואו. על כן הציור תוכלו לשפוך רגשות חזקים בעזרת צבעים עזים, להביע רוגע בעזרת משיחות מכחול עדינות ולעשות כל שעולה על רוחכם.

באופן הזה לימודי אמנות מאפשרים לכם לעבור תהליך אישי מאוד, כפי שמעט דברים מסוגלים לעשות. השחרור והביטוי בתהליך יאפשרו לכם להתמודד עם החיים בצורה טובה יותר, ולהמשיך לתחומים נוספים בהם תוכלו לסייע גם לאחרים לעבור תהליך דומה.

איפור יצירתי – פני האדם כבד ציור

איפור הפך בשנים האחרונות מאמצעי לקישוט בלבד לדרך לבטא יצירתיות וגם להשפיע על הלך הרוח. איפור יצירתי הופך את פני האדם לבד ציור של ממש, שבו ניתן ליצור משחקים של צורה וצל, מרקמים וצבעים, וכן שינוי תדמית. פעמים רבות בחיים ישנן תחושות של חוסר ביטחון שקשה לאנשים לגבור עליהן, והם זקוקים לדבר מה שידחוף אותם הלאה ושיאפשר להם להיפתח לעולם.

איפור יצירתי מאפשר לעשות בדיוק את זה, וההשפעה החיובית שלו על נפש האדם ידועה כבר שנים. בעזרת איפור ניתן לבנות אט אט ביטחון עצמי בעצמנו וגם באחרים, שישפיע לחיוב על אספקטים רבים ויאפשר להתמודד עם בעיות שונות. שיפור תדמית מסוג זה הוא חשוב מאין כמוהו, שכן יש ביכולתו להכריע גורמים אחרים בחיים. הביטחון העצמי שייבנה עם הזמן ישפיע לטובה על יכולתם של אנשים לתקשר עם אחרים, ויכול גם להיות גורם משמעותי ביצירת יחסים במגוון תחומים.

לכן תחום לימודי איפור יצירתי הפך לתחום מבוקש מאד בשנים האחרונות אשר תופס תאוצה יותר ויותר .

לסיכום, אמנות משמשת כאמצעי לביטוי עצמי כבר מאות שנים, וגם כיום ניתן ליהנות מכל מה שהיא יכולה להציע. החל מגילוי אישי, דרך תהליכי ריפוי ועד שיפור תדמית, לימודי אמנות מגלמים בתוכם את הכוח לאפשר לכם לבטא את עצמכם בצורה עמוקה ומשחררת.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

רונה רמון כסטודנטית במכללת ביטוי

בתהליך של יצירה אנחנו יכולים לרפא את עצמנו ולהתעמק בעולמנו הפנימי. באמצעות ההתעמקות וההתבוננות העמוקה פנימה, ניתן להתחיל תהליך של ריפוי וטיהור, שיתאים גם לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

קרא עוד »
Call Now Button